Selena Gomez'in Yeni Filmi Cannes'a Damga Vurdu

Zoe Saldaña ve Selena Gomez'in başrollerini paylaştığı İspanyolca müzikal drama "Emilia Perez", Cannes Film Festivali'nin şu ana kadarki en büyük hiti oldu.

Film, dokuz dakika boyunca ayakta alkışlandı ve festivalin ilk birkaç gününde en çok alkış alan film olmayı başardı. Demi Moore başrollü "The Substance" on bir dakika alkışlanarak "Emilia Perez"in tahtını sarssa da, tepkiler ve eleştirmen youmları filmi festivalin ilk büyük Altın Palmiye yarışmacısı haline getiriyor.

Daha önce Yeraltı Peygamberi (Un Prophète), Pas ve Kemik (De Rouille et D'os), Les Olympiades ve Dheepan gibi filmleri yöneten Jacques Audiard'ın imzasını taşıyan filmde ayrıca Karla Sofia Gascón ve Edgar Ramirez de başrolleri paylaşıyor.

Saldaña, oldukça yozlaşmış bir firmada aşırı vasıflı ve yeterince değer verilmeyen bir avukat olan Rita'yı canlandırıyor. Rita, kadın olmak için cinsiyet değiştirme operasyonunu gizlice tamamlamayı amaçlayan, korkulan uyuşturucu karteli lideri Manitas (Gascón) tarafından işe alındığında potansiyel bir çıkış yolu bulur.

Selena Gomez ise Manitas'ın hiçbir şeyden şüphelenmeyen karısını canlandırıyor ve tüm oyuncuların performanslarından övgüyle söz ediliyor.

Audiard, filmi, hikayeyi yönlendiren orijinal şarkılarda ortaya çıkan karakterlerin yer aldığı "dört perdelik opera librettosu" olarak adlandırıyor. 72 yaşındaki yönetmen, senaryoyu sık sık birlikte çalıştığı Thomas Bidegain ve Léa Mysius ile birlikte yazdı.

22-05-2024
Benzer Haberler "Yabancı Müzik Haberleri"
En Çok Dinlenenler
Mobil Uygulamalar

© Copyright 2021