Hadise'den Feryat

Feryat; her yaşadığı aşka inanarak başlayıp sonra okyanusa açılmayı hayal edip hayalkırıklığıyla deniz kıyısına vuranların hadisesi.
Her aşk bir ölüm, bir kurşunluk ömüre mi sahip? Her aşk bi şekilde bir feryat aslında. Feryat bu duyguları anlatan bir şarkı.

Yeni ekip

Hayranlarının sabırsızlıkla beklediği yeni şarkıda Hadise; söz, müzik, aranje ve tüm prodüksiyonda yepyeni bir ekiple ilk defa çalıştı. Şarkının sözlerini Sheyh Ree, bestesini Tekin Akbal, aranjesini Esad Fidan yaptı.

Şarkının video klibinin ön hazırlık ve prova süreci 1 hafta, çekimleri 1 günde tamamlandı. Feryat’ın yönetmenliğini Utku Kemal Durmaçalış üstlendi.

Klipte; yaşanıp biten aşk sürecinin ardından Hadise’nin bireysel hissiyatından da yola çıkarak bir kadının iç dünyasını anlatıyor. Kadının ilişkinin içine kattığı tutkusu, cazibesi, yalınlığı ve inancıyla ayrılık sonrasında baş başa kalmasını işlendi. Bu duyguyu 6 ayrı setup’a bölündü ve birleştiğinde bir feryadı anlatıyor olması temel amaçtı. Ateş ve su, duygumuzu aktarmaya yardımcı olan temel semboller oldu ve Hadise’nin oyunculuk yeteneği klibin duygusal derinliğine başka bir boyut kattı.


14-04-2023
Benzer Haberler "Yerli Müzik Haberleri"
En Çok Dinlenenler
Mobil Uygulamalar

© Copyright 2021